Köşe koltuk evimizi süsleyen önemli detaylardandır. Yalınlık ve sadelik günümüz modası olması bir yana odamızda güzel bir estetik duygusu uyandırıyor. Tabi koca bir odaya tek başına bir köşe koltuk koyarsak bu estetik algısını pek de iyi bulmayız. Bu sebeple odamıza bir köşe koltuğun yanı sıra birkaç dekoratif eşya da eklersek bütün olara güzel bir görüntü elde deriz.

Köşe Koltuk Dekorasyonu

Köşe koltuk takımının arkasına fazla karmaşın olmayan sade bir kitaplık ve bir lamba ekleyerek görüntümüzü tamamlayabiliriz. Köşe koltuğumuzun altında rengine uyumlu bir halıda eklenebilir.  Köşe koltuğu isminden dolayı illa köşeye, bir karanlığa itilmemeli.  Mümkün olduğunca alan varsa kullanılmalı. Geniş bir camın önüne aydınlık bir yere yerleştirilirse güzel bir estetik yakalanabilir. Eğer alanınız küçükse modern çizgili koltuk seçimi alanınızı oldukça büyük gösterebilir.

Köşe Koltuk Dekorasyonu

Dekorlar sadece lambalardan ibaret değildir. Köşe koltuk takımının durumuna göre büyük cam bir masa harika bir tamamlayıcı olabilir. Odaya girildiği zaman ilk dikkat çeken şey köşe koltuk takımı olacaktır. Odak noktasının üstünde rahatça arkadaşlarınızla takılabilir, televizyon izlenebilir olmasının yanında estetik algısının da yüksek olmasını isteriz.

Fazla eşya olması her zaman odayı gözünüzde boğmaz. Bazen farklı bir tasarım ya da yerleştirme fikri ilgi çekici olabilir. Yanına yerleştirilen dekoratif ürünler de absürt durmaz ve sıkıcı olmaz. Renk uyumu her zaman dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. Rastgele renkler seçip uyumsuz bir oda yaratırsanız göz zevkinden çok uzakta kalırsınız. Konuya hakimseniz ufak ton farklarının bile ne kadar farklar yaratabileceğini görebilirsiniz.

Köşe Koltuk Dekorasyonu 2020

Renkleri bir araya getirip bir kombin yapmak zordur. O yüzden genelde siyah ve beyaz renkleri kombine ederek işin kolayına kaçmaya çalışırız.

Evi sürekli belirgin şeylerle süslemek gerekmez bazen köşe koltuk takımının arkasına yerleştirilen zevkinize uygun bir tablo olabilir. Tabloyu alırken de sadece üzerindeki taşıdığı anlama bakara değil odaya renk ve boyutsal olarak uyup uymadığına da bakmalıyız.

Duvara asılacak tek şey tablo değil elbette. Telefonlardan, bilgisayarlardan ya da kolumuza taktığımız saatlerden saati öğrensek de ilgi çekici bir saati de duvarımıza uygun bir şekilde asabiliriz.

Köşe koltuk takımları yataklı da olabiliyor. Bunun için de yan tarafına çekmeceli bir komodin almak iyi bir fikir olabilir. Her ne kadar yer kaplıyor gibi gözükse de kapladığı yer kadarına yakın da depolama alanına sahip oluyor. Bu da ev sahipleri için bir avantaj sağlamakta.

Köşe Koltuk Dekorasyonu Fikirleri

Köşe koltuk takımının minderleriyle bütünleşmiş bir tarz yaratmalıdır. Minderler ve sehpalar daha dinamik bir görüntü yaratabilir. Dekoratif eşyalar odanın alanını daraltabilir. Hal böyleyken duvarların içine gömme dolaplar, gömme kütüphaneler hatta gömme televizyon bile yapabilirsiniz.

Artık renk uyumu ve estetik algısı ev sahiplerine kalmış. Yaratıcılık ve biraz hayal gücüyle köşe koltuk takımlarına gayet verimli dekoratif eşyalar seçilebilir.