Her ev sahibinin hayalinde odasının bir köşesine köşe koltuk takımı alıp orayı güzelleştirmek vardır. Peki bu köşe koltuk takımlarının fiyatı neye göre değişir ve bizler de neye dikkat etmeliyiz. Köşe koltuk fiyatları koltuğun içinde kullanılan fırınlanmış gürgen ağacının ne kadar güzel işlenmiş ve ne kadar kaliteli olduğuna bağlıdır. Elbette sadece kullanılan malzemeler değil koltuğun tasarımını, desenlerini ve özelliklerini de dikkate almalıyız. Renk uyumu da önemlidir ancak o alan kişinin, koltuğu koyacağı odanın renklerine bağlı olarak kendi zevkince seçmesi daha mantıklı olacaktır. Herkesin bütçesine göre alıp evini süsleyebileceği bir köşe koltuk takımı vardır.

Oda Köşe Koltuk Takımı

Oda köşe koltuk takımı fiyat olarak 7 ile 10 bin Türk Lirası olarak değişiyor. Elbette fiyatının yüksek olmasının sebepleri ev sahiplerine yaşatacağı yüksek konfordan geliyor. Dar alanlar için ergonomik yapısı avantaj sağlarken diğer yandan da modüler yapısı ön plana çıkıyor. İstenilen kadar modülü bir araya getirilerek geniş bir yaşam alanı ihtiyaç ve zevke göre şekillendirilebilir. Ayrıca 2 modül bir araya getirilerek 4’lü koltuk yapılabiliyor.

Design Köşe Koltuk Takımı

Design  köşe koltuk takımı kolay temizliği ve ekstra oturum rahatlığıyla ön plana çıkanlara arasında olmasının hakkını yüksek bir fiyatla istiyor. Fiyat aralığı 6 ile 10 bin Türk Lirası arasında değişen köşe koltuk takımı ahşap detayları ve açık rengiyle odayı ferah bir görünüme sahip kılıyor.

Elini cebine fazla atmak istemeyenler de olacaktır onlar için de pahalı olmayan ortalama bir fiyata alabilecekleri koltuklardan biri Mayer köşe koltuk takımıdır. Fiyatı 4 ile 7 bin Türk Lirası arasında değişen bu koltukta beyaz gri ve kahverengi ile oda daha aydınlık gözükecektir. Hem dar hem de geniş alanlarda kullanılabilir özelliğe sahip. Minimal çizgiler ise rafine bir rahatlık sağlıyor.

Köşe Koltuk Fiyatları

Köşe Koltuk Fiyatları

İncelediğimiz örneklerde de gördüğümüz gibi her fiyatın ayrı özellikleri var. Önemli olan fiyat rahatlık arasındaki ilişkide seçici olmak lazım. Kullanılan malzemesinden dayanıklılığına, kolay temizlenebilir olmasına dikkat etmek gerekiyor.

Fiyatlar minimum yaklaşık 1 maksimum ise yaklaşık 10 bin Türk Lirası arasında değişiyor. Elbette kalitesine ve rahatlığına göre 30 bin Türk Lirasını da bulabiliyor.

Çok rahat, kumaşı kaliteli yani hemen yıpranmayan, lekesi kolay temizlenen, odanızı ferah gösteren, senelerce dayanıklı olacak malzemelerden yapılanlardan isteyenler 10 ile 30 bin Türk Lirasını gözden çıkarması gerekiyor.5 ile 10 bin Türk Lirasına da kaliteli koltuklar bulunabilir. 5 bin Türk Lirasının altındakiler kalitesiz olacak diye bir şey yok. Sadece kullanılan malzemesine göre fiyatı değişiyor.

Köşe Koltuk Fiyatları

Köşe Koltuk Fiyatları

Her zaman en pahalı en kalitelidir diye bir kural söz konusu değil elbette. Pahalı olanların fonksiyonları ucuz olanlara kıyasla fazla oluyor. Tabi uygun fiyatlara da kaliteli dayanıklı ürünler alınabilir. Bu tamamen kullanıcının kullanırkenki hassasiyetine de bağlı oluyor.